Blog

02.10.2014
Kategorie: Aktuality

Světová premiéra crossoveru Fiat 500X

Na pařížském autosalonu se ve světové premiéře představí Fiat 500X, nový kompaktní crossover rodiny 500, který představuje další evoluci legendárního modelu 500. Nový model charakterizují elegance a osobitost. Fiat 500X dává řadě 500 zcela novou dimenzi, kde hlavní roli hrají vyzrálost, elegance a italský styl šitý na míru. Vzniklo tak vozidlo, které je komfortní, výkonné a vždy v kontaktu se světem. Za písmenem X se ukrývá krása a dobrodružná povaha modelu Fiat 500X.

Více informací

Nástupce Fiatu 500 z roku 1957 nese charakteristické rysy svého předchůdce, jako jsou kulaté světlomety a chromovaná lišta s logem na kapotě. Nový crossover rozšiřuje rodinu 500, jež dnes zahrnuje modely 500, 500C, 500L, 500L Trekking a 500L Living. Jde o modely, které se sice liší svojí povahou, ale mají stejné kořeny, a to kultovní Fiat 500.

Nový Fiat 500X bude vyráběn v továrně SATA v Melfi (Potenza) a prodáván na více než 100 trzích světa včetně USA. K dispozici bude ve dvou verzích - Fiat 500X a 500X Cross. Ty budou vybavené účinnými vznětovými a zážehovými motory, třemi typy převodovek - manuální, devítistupňovou automatickou nebo dvouspojkovou šestistupňovou - a pohonem předních kol, předních kol s technologií Traction Plus a také pohonem všech čtyř kol.

500X překonává současné představy zákazníků

Fiat 500X je crossoverem nejen svou podstatou, ale také svým zacílením na velmi různorodou klientelu, tedy zákazníky různého pohlaví, věku, potřeb a tužeb. Symbol X u modelů 500X a 500X Cross naznačuje, že jde o křížence mezi segmenty. Ačkoliv je každý z nich jiný, oba jsou určené především pro dynamicky žijící zákazníky s řadou zájmů. Zákazníky, kteří touží po radosti z jízdy a chtějí vyjádřit svou osobnost prostřednictvím vozu nezaměnitelného stylu. Právě pro ně vznikl Fiat 500X.

Verze 500X je charakteristická výraznými a elegantními stylovými detaily, díky čemuž osloví zejména mladé, dynamické a metropolitní zákazníky. Větší offroadový vzhled a výbava činí 500X Cross ideálním řešením pro milovníky zábavy a outdoorových aktivit, jež se nechtějí vzdát jedinečného stylu Fiatu 500.

Více na www.fiatpress.cz.

Komentáře

Přidat nový komentář* Povinné položky
30.09.2014
Kategorie: Aktuality

500 Couture: Fiat představuje další úroveň exkluzivní personalizace

Fiat 500 opět rozvířil hladinu v automobilovém světě, jak se na skutečnou ikonu italského stylu sluší a patří, a představil koncept 500 Couture, další úroveň vrcholné personalizace. Jedním z příkladů je i exkluzivní edice 500 Ron Arad Edition. Vůz se vyznačuje typicky italskou řemeslnou dovedností. Jeho karoserie dostala specifický design, což z něj činí zcela jedinečný kousek. Na autosalonu v Paříži se představí také dva koncepční vozy inspirované světem módy 500 Comics a 500 Camouflage, které zdůrazňují módní povahu rodiny 500.

Více informací

Fiat 500 je univerzální, kreativní a dokonale uzpůsobený vůz pro městský provoz. Stejně tak se může pochlubit přirozeným nadáním pro personalizaci. Příkladem může být model 500 Ron Arad Edition, nejnovější přírůstek zakázkové výroby a dokonalý vůz pro všechny, kteří touží po modelu, jenž vyjádří jejich osobnost a bude disponovat zcela jedinečným stylem. Personalizace se v posledních letech stala v automobilovém světě naprosto klíčovou. Zákazníci dnes při pořizování vozu touží po výjimečnosti. Chtějí se cítit ojediněle a sladit s vozem svou vlastní osobnost. Na takto extrémní potřebu personalizace existuje jedna jediná odpověď: Fiat 500.

Premiéra tohoto modelu proběhne dnes večer během akce Paris Fashion Week v MotorVillage Rond-Point des Champs Elysées organizované magazínem Condé Nast's L'Uomo Vogue. Akce se zúčastní Ron Arad spolu s Olivierem Francoisem, ředitelem značky Fiat, Francem Sozzanim, šéfredaktorem magazínu L'Uomo Vogue, a Robertem Giolitem, viceprezidentem design centra skupiny Fiat Chrysler Automobiles pro region EMEA.

Model 500 Ron Arad Edition oslavuje setkání kultovního vozu a mezinárodně uznávaného designéra. Boky vozu zdobí silueta legendárního Fiatu 500 z roku 1957 - mezi nadšenci neformálně známá jako Cinquino. Právě zakladatele rodiny 500 si Ron Arad zvolil za ústřední motiv své výstavy Reverse, kterou od prosince 2013 do března 2014 hostila i galerie Pinacoteca Agnelli v Turíně. Galerie navržená Renzem Pianem se nachází ve čtvrtém patře Lingotta, tedy na úrovni testovacího polygonu, kde Fiat kdysi testoval nové modely včetně legendární pětistovky.


Více na www.fiatpress.cz.

Komentáře

Přidat nový komentář* Povinné položky
16.09.2014
Kategorie: Aktuality

Dlouho očekávaný návrat značky Fiat do Egypta

Společnost Fiat Chrysler Automobiles dnes ohlásila svůj návrat na egyptský trh. Skupina bude zastoupená společností Fiat Chrysler Egypt a také nově jmenovaným autorizovaným dealerem, firmou Nile Engineering. Svou vizi dnes představila skupině vybraných novinářů a hostů v Káhiře.

Více informací

Toto oznámení proběhlo během tiskové konference, jíž se kromě klíčových vedoucích pracovníků z Fiat Chrysler Automobiles z Turína zúčastnili Maciej Ratynski, CEO společnosti Fiat Chrysler Egypt, Ayman Al Ayouty, ředitel společnosti Nile Engineering, a Hisham El-Tayeby, CEO společnosti Nile Engineering.

Společnost Nile Engineering oznámila otevření nejnovějšího showroomu značek Fiat, Alfa Romeo a Fiat Professional a jednoho z největších servisních center na Středním východě, což potvrzuje její závazek vůči egyptskému trhu.

Maciej Ratynski, CEO společnosti Fiat Chrysler Egypt, ve svém projevu řekl: „S potěšením Vám oznamuji, že Fiat a Alfa Romeo se vrací na egyptský trh s novou vizí, a to prostřednictvím nového oficiálního dealera, společnosti Nile Engineering."

Dále uvedl, že Fiat má velkou důvěru v egyptskou ekonomiku a možnosti jejího budoucího růstu a že tento krok bude mít významné důsledky, které podpoří nadnárodní korporace v jejich dalších investicích v Egyptě.

Více informací na www.fiatpress.cz.

Komentáře

Přidat nový komentář* Povinné položky
<
>