Auto-Moto

09.06.2011

7. česko-slovenský sraz Grande Punto Fans

Ve dnech 27. - 29. května 2011 se v kempu Žralok v Plumlově uskutečnil v pořadí již 7. česko-slovenský sraz Grande Punto Fans. Jaký byl a jací hosté dorazili?

Více informací


Ve dnech 27. - 29. května 2011 se v kempu Žralok v Plumlově uskutečnil v pořadí již 7. česko-slovenský sraz Grande Punto Fans. Vzhledem k nepříznivému počasí, kdy po předchozím nádherném čtvrtečním dni začalo v pátek pršet, byla početná účast ohrožena, ale i tak se podařilo uskutečnit setkání 16 kusů Grande Punt skalních příznivců GP FANS a 2 kusů hostujících Bravíček.

Sobotní dopoledne (deštivé) jsme prožili v kamarádských diskusích kolem našich italských miláčků včetně okukování jejich různých vylepšení. Kolem 10. hodiny dorazil do kempu zástupce dealera Auto Rolný Prostějov s novým Punto Evem s motorem 1,4 8V, které nám předvedl, zájemcům pak umožnil zkušební jízdy s ním. Zároveň rozdal dárkové předměty Fiat People, které účastníkům věnoval Fiat ČR.

Poté přišel na řadu nejočekávanější bod našeho programu a tím byl příjezd vozu Punto Evo Abarth, který pro náš sraz poskytla společnost Pitlane a.s. Praha. Ta má od května své oficiální a zatím jediné zastoupení v České republice s prodejem nadupaných modelů Abarth Punto Evo a Abarth 500. Prohlídka Abarthu s následnými zkušebními jízdami byla pro všechny účastníky srazu obrovským zážitkem.
Odpoledne (stále deštivé) jsme se spanilou jízdou přesunuli do nedalekého Prostějova na klubácký oběd a po dobrém obědě na nedalekou letištní dráhu, kde jsme pokračovali v testování Abarthu. Někteří z nás si zajezdili také na postavené slalomové dráze.

Vzhledem k nevlídnému počasí s žádnou vyhlídkou na jeho zlepšení se většina klubáků v pozdních odpoledních hodinách rozhodla odjet zpět domů.

Děkujeme Fiatu ČR, firmě Auto Rolný Prostějov a firmě Pitlane a.s. Praha za podporu srazu zajištěním přítomnosti svých předváděcích vozů a těšíme se na další partnerské akce s nimi.

Sraz je za námi a nezbývá nic jiného, než se těšit na další. Více fotografií naleznete na www.grandepuntofans.wgz.cz a fóru.

Komentáře

Přidat nový komentář* Povinné položky
26.05.2011

TwinAir je “Mezinárodní motor roku 2011”

Revoluční motor TwinAir od Fiat Powertrain Technologies získal v rámci soutěže „Mezinárodní motor roku" (International Engine of the Year 2011) hned čtyři ocenění. Vyniká tak nad ostatními motory, a to ve všech kategoriích, které byly brány v potaz.

Více informací

Za úspěchem motoru TwinAir v objemové kategorii (méně než 1 000 cm3) stojí porota složená ze 76 novinářů a expertů z 36 různých zemí. Ti jej současně zvolili za „Mezinárodní motor roku 2011" (International Engine of the Year 2011), čímž se TwinAir umístil na prvním místě v celé soutěži. TwinAir také získal ocenění "Nejlepší nový motor 2011" (Best New Engine 2011) a „Nejlepší ekologický motor 2011" (Best Green Engine 2011).

Vynikající úspěch spolu s oceněním „Nejlepší nový motor roku 2010" (Best New Engine 2010), který motor 1.4 MultiAir Turbo získal minulý rok, potvrzuje vedoucí postavení Fiat Powertrain Technologies v rozvoji a výrobě maloobjemových motorů. Tyto motory jsou technicky vysoce vyspělé a zároveň ekologické.
V současné době je TwinAir dostupný v konfiguraci 85 k Turbo u modelu Fiat 500/500C, brzy však bude k dostání i u modelu Lancia Ypsilon. Na trh bude také uveden ve verzi 65 k a 105 k Turbo s rekordním litrovým výkonem (120 k/l) a v ekologické verzi 80 k Turbo, která umožňuje spalovat i CNG. V duchu konceptu downsizingu se jedná o výkonné motory TwinAir se sofistikovanou technologií MultiAir s chytrým ovládáním sacích ventilů. Motor tak zaručuje skvělý výkon, nízkou spotřebu paliva a nízké emise CO2.

Členové poroty se k systému TwinAir vyjádřili takto: „Toto je důkaz, že koncept downsizingu je velmi účinný. Je překvapivě pružný a působivý. Tento malý dvouválec je obdivuhodný." - John Carey, Wheels.
„Čtyři ocenění v jednom roce? Pozoruhodný výkon! Motor TwinAir se vepsal do historie ocenění „Mezinárodní motor roku" (International Engine of the Year Awards) - Dean Slavnich, Engine Technology International.

Ocenění udělili: Eng. Aldo Marangoni, Product Engineering Vice President a Eng. Dario Sacco, Engines Platform Vice President. „Dnešní úspěch je výsledkem tvrdé práce nás všech ve výzkumu inovativních technických řešení a navrhování výkonných motorů. Naše motory přispívají k zachování vedoucí pozice skupiny Fiat S.p.A v oblasti nejekologičtějších automobilů," říkají manageři ve Fiat Powertrain Technologies na konci předávání cen.

Komentáře

Přidat nový komentář* Povinné položky
26.04.2011

Fiat zveřejnil výsledky studie eco:Drive

Ať se výrobci automobilů budou snažit snižovat spotřebu paliva a emise sebevíce, rozhodující v konečném zúčtování bude vždy řidič. Toho si je vědoma společnost Fiat, která jako první na světě vyvinula software, postavený na základě skutečného chování řidičů. Příznačně se jmenuje eco:Drive.

Více informací

Dle vyjádření expertů společnosti Fiat je totiž dnes prakticky nemožné dále snížit spotřebu paliva o více než 10 procent jen s pomocí technických řešení. Důvodem je vysoká vyspělost současných motorů.
Program eco:Drive zavedl italský výrobce do praxe již před dvěma lety. A nyní jsou známé první výsledky. Ty ukazují, že při využití programu eco:Drive se výrazně snížila spotřeba paliva i emise CO2. Prvně jmenovaný parametr se u řidičů využívajících program na úsporu snížil v průměru o 6 procent. U těch nejlepších ovšem o celých 16 procent (10 procent sledovaných). A to je již opravdu hodně. Co se týká ostatních úspor, tak zpráva mluví až o 90 milionech tun CO2 ročně. Programu eco:Drive se zúčastnilo na 5 700 řidičů z Německa, Velké Británie, Itálie, Francie a Španělska. Hodnocení proběhlo na základě 428 tisíc jízd po dobu 150 dnů.

Zdroj: Autohit | 10.12.2010 | rubrika: Technika - novinky | strana: 42

Komentáře

Přidat nový komentář* Povinné položky
<
>